Główna  /  Wycieczki szkolne 1-dniowe  /  Krajowe

BOCHNIA

Polska / --- / Bochnia

BOCHNIA

1 DZIEŃ

Profil: 1-dniowe, szkolne

Cena: na zapytanie

termin / Na zapytanie
Zapytaj o ofertę

Zadzwoń

  • tel. 32 740 92 00
  • kom. 515 739 642 wycieczki, wczasy
  • kom. 786 805 916 wycieczki szkolne, grupy min. 15-os.

Opis:

PROGRAM:


• BOCHNIA: spacer po centrum miasta, na trasie m. in. Rynek, Bazylika św. Mikołaja, tężnia solankowa

 

• KOPALNIA SOLI W BOCHNI: dzięki niespotykanej w skali światowej Podziemnej Ekspozycji Multimedialnej zwiedzanie ma charakter podróży przez historię soli, która rozpoczyna się w epoce panowania księcia Bolesława Wstydliwego i księżnej Kingi. Przewodnikom pomagają polscy królowie, żupnicy genueńscy, a także duch cystersa – mnicha,
z którego zakonem wiąże się powstanie kopalni w Bochni. Materiały filmowe wyświetlane na wkomponowanych w naturalną solną scenerię holoekranach stwarzają wrażenie, jakby normalne życie kopalni toczyło się tuż obok zwiedzających. Na trasie przygotowano także słuchowiska przestrzenne, animacje oraz interaktywne prezentacje, ukazujące rozwój techniki górniczej na przestrzeni wieków.

W cenie:

- przejazd autokarem klasy lux (WC, DVD, klimatyzacja),

- opłaty drogowe i parkingowe,

- bilet wstępu do kopalni soli w Bochni,

- towarzystwo pilota przez cały czas wycieczki,

- bezpłatne miejsca dla wychowawców (1 miejsce na każde pełne 10 osób).

Uwagi:

OPCJE DODATKOWE:

 

• Obiad grupowy pod ziemią w Kopalni Soli w Bochni.

 

• Wzbogacenie zwiedzania trasy turystycznej o podziemny przepływ łodzią.


• Możliwość zamiany standardowego programu zwiedzania na zwiedzanie tematyczne, animowane:


- Zagadkowa kopalnia (program dla zerówki i klas I - III): pomocnym narzędziem jest tutaj "Wielka Księga Podziemnych Zagadek". Każda poprawnie odgadnięta zagadka zamienia się w element magicznej układanki. Podczas tego pobytu następuje integracja grupy poprzez wykonywanie konkurencji sportowych: wyścig tragarzy, zmagania nosiczy.

 

- Śladami pracy górnika (program dla klas I - III): przemierzając kopalniane korytarze uczestnicy wycieczki poznają historię wydobycia soli, odgadują wskazówki, które pozwolą im na spotkanie z kimś wyjątkowym - górnikiem średniowiecznym, a on opowie im o trudach górniczego fachu. Uczniowie poznają dawne narzędzia
i urządzenia, które służyły do urobku soli. Uczestnicy wycieczki biorą także udział w zajęciach plastycznych, do udziału w których pomocne będzie spotkanie ze  współczesnym górnikiem, ubranym w strój galowy. Górnik opowie o swoim mundurze i o górniczym nakryciu głowy "czako".

 

- Królestwo Skarbnika (program dla klas I - III): tajemnicza postać Bocheńskiego Skarbnika od lat wypatrywana jest przez pracujących górników i turystów odwiedzających kopalnię. Niewielu jest takich, którym udało się go spotkać. Pełna niespodzianek wyprawa solnymi korytarzami prowadzi młodych turystów wprost do odkrycia tajemnicy bocheńskiego skarbu i spotkania z dobrym duchem kopalni. Dzieci podczas zajęć plastycznych wykonują dawną lampkę górniczą.

 

- Dar Księżnej Kingi (program dla klas IV – VI): niezwykły dar, który mieszkańcy Bochni otrzymali od księżnej Kingi zmienił historię miasta i całego królestwa, dał początek wspaniałej historii wielu pokoleń górniczej pracy. Wiedzę zdobytą podczas spotkania ze świętą Kingą uczniowie będą mieli okazję sprawdzić rozwiązując krzyżówkę i quiz skojarzeniowy- magia soli.

 

- Królewska kopalnia (program dla klas IV - VI): Spotkanie z królem Kazimierzem Wielkim to niezwykła lekcja historii, geografii i ekonomii zarazem. Zwiedzając kopalnię uczniowie zapoznają się z prawami, które regulowały funkcjonowanie kopalni, a także rolą władcy jako osoby tworzącej prawa dla ludzi i dla ich dobra. Po spotkaniu z królem Kazimierzem Wielkim, grupa dzieli się na zespoły, których zadaniem jest przypomnienie  wypisanie na tablicach, największej ilości zapamiętanych  dawnych nazw zawodów górniczych i nazw rzemieślników pracujących dla kopalni oraz narzędzi i sprzętów górniczych.

Plan:

Terminy

Położenie

Trasa

Rozkład jazdy

Dopłaty i zniżki

Proszę czekać ...